Yalnızlık Avutmaz

Dünya edebiyatında sol dünyasının en önemli yazarlarından birisi olan ve dünya genelinde en çok tanınan ve okunan yazarlar arasında kendisine yer bulan Jose Marti tarafından kaleme alınmış olan bu eser, yazarın ilk ve tek romanı olma özelliği de taşıyor. Dünya genelinde pek çok farklı dile çevirisi yapılmış nadide eserler arasında bulunuyor.

Yalnızlık Avutmaz

Yalnızlık Avutmaz

Yalnızlık Avutmaz Kitabı ile Üç Arkadaşın Trajikomik Hikayesi

Küba bağımsızlık mücadelesi ozanı olan Marti tarafından kaleme alınan ve sitemizin eski kitaplar kategorisi altında kendisine yer bulan Yalnızlık Avutmaz isimli kitap, hayatın içerisine sıkışmış olan ve kendi dünyalarının anaforlarında sürüklenen üç arkadaşın yaşam öyküsünü kitapta kendisine konu ediniyor. Dünyaca ünlü romanlardan birisi olan bu kitapta, bu üç arkadaşın kimi zaman trajik, kimi zamanda trajikomik yaşamlarından birbirinden etkileyici kesitler yer alıyor.

Dünya edebiyatı açısından son derece önemli isimlerden birisi olan ve tek bir romanı bulunan Jose Marti tarafından kaleme alınmış olan bu kitapta, çok daha genel ve yoğun bir şekilde şiirsel anlatım kitapseverleri bekliyor. Özellikle de kendi yazım dilinin en uç noktalarına olan kendi yolcuğunda kitapseverleri de beraberinde en eşsiz şekilde götürüyor.

Edebiyat dünyasında tek roman kitabı ile büyük popülarite ve başarı yakalayan ilk ve tek isim olarak öne çıkan Marti tarafından kaleme alınmış olan ve sitemizin eski kitaplar kategorisi altında bulunan Yalnızlık Avutmaz isimli kitap, dünyanın pek çok ülkesinde çevirisi yapılan eşsiz bir eser niteliği taşıyor.

Yazar: Jose Marti

Kitap: Yalnızlık Avutmaz

ISBN:9786054849574

Sayfa Sayısı: 134

Yayın Yılı: 2014

 

Etiketler: ,

 
 
 
2 Yorum
  • mercan taşkı

    Marti harika bir eser ortaya çıkarmış tebrik etmek gerekiyor diye düşünüyorum bu konuda . Dünyaca ünlü bir roman mutlaka okumalısınız bence.

  • kerem deniz

    Jose Martinin bu çıkarmış olduğu eseri okumak benim için avantajlı hem de kültürel açısından yararları oldu. Genel olarak bu tarz kitapları tercih ederim. Hem akıcı olması hem de olayları sanki sizde yaşıyormuş gibi daha keyifli bir okuma sağlıyor. Okumak için tercih ettiğiniz de pişman olmayacağınızı düşünüyorum.:))

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.