Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Türk edebiyatında en önemli kalemlerinden birisi olarak ön plana çıkan bir isimdir. Özellikle de kaleme aldığı eserleri ile Türk edebiyatının en kült eserlerini kitapseverlere sunan Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınan bu kitapta, edebiyat dünyasının klas isimleri arasında yer alıyor. Özellikle de şiiri sembolist bir ifade üzerine kurmuş bir isim olarak ön plana çıkıyor.

 

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Kitabıyla Toplumdaki Değişim Etkisi

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden birisi olan Tanpınar kendisine özgü olan bu şiirsel yaklaşımını bazı zamanlarda romanlarında da etkili bir şekilde gösterebiliyor. Özellikle de toplumsal konular ve olgular üzerine eşsiz kitaplar kaleme alan Ahmet Hamdi Tanpınar bu yüzden Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Sitemizin en çok arananlar kategorisi altında yer alan Saatleri Ayarlama Enstitüsü isimli kitap, Türk edebiyatının tüm dönemlerin en popüler kitapları arasında yer alıyor. Her daim toplumsal konular üzerine kitaplar kaleme almış olan Tanpınar, imzasını taşıyan eşsiz bir şair ve romancı olarak öne çıkıyor.

Türk toplumunda bu değişme süreci çerçevesindeki durumunu, bireysel yol çıkarak toplum düzeyine ulaşacak bir teknik seçimi ile kitapseverlere sunuyor. Sitemizdeki en çok arananlar kategorisindeki Saatleri Ayarlama Enstitüsü isimli kitap, böylece oldukça toplumsal bir konu üzerine eşsiz bir kitap ile de muhteşem bir analiz daha gerçekleştiriyor. Edebiyat dünyasında da bu gibi konuların en büyük ismi olarak gösterilen bir yazar olan Tanpınar tarafından yazılan her kitap, halen en çok okunanlar arasında bulunuyor.

Yazar: Ahmet Hamdi Tanpınar

Kitap: Saatleri Ayarlama Enstitüsü

ISBN: 9789759952372

Sayfa Sayısı: 400

Yayın Yılı: 2014

 

 

Etiketler: ,

 
 
 
1 Yorum
  • hamdi okan

    gene gerçekçi akımın dışında kalan fakat yaşaya geldiğimiz değişimini güçlü yorumlarla tartışan ve uygarlığımızın geçmişe bağlı değerlerini yorumlayan psikolojik yönce de zengin denemelerdir . Başarılı bir kitap .

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.