Piri Reis’in Sırrı

Türk tarihinde önemli isimlerden birisidir, Piri Reis. Peki ya sırları var mıdır böylesine önem verdiğimiz ve değerli gördüğümüz ismin? Elbette herkes gibi onun da sırları vardır. Sizlerin de okuyacağı bu Piri Reis’in Sırrı adlı kitap içerisinde değerli sırları bir bir görecek, okuyacaksınız…

Piri Reis'in Sırrı

Piri Reis’in Sırrı

Piri Reis, yaşamının son yılları içerisinde Türk tarihinde ki o dönemde ki padişah Kanuni Sultan Süleyman’ın verdiği emir doğrultusunda bir hazinenin peşine düşer. Düştüğü bu hazine, büyük bir hazine olduğu kadar karşısına çeşitli engeller, kulağına çeşitli fısıltılar gelir. Bunlardan birisi de tarih profesörünün de bu konuyla ilgili olması ve gizemli bir  tarikat tarafından kaçırılması da yaşanır.

1513 yılında ki ünlü haritanın üzerinde bazı olgularda hazine ile alakalı ipuçları bırakmıştır, Piri Reis. Bunları fark eden Hakan Geda, tarihin derinliklerine kadar girmiş olan bu ipuçlarıyla beraber başarılı olup acaba tarihin derinliklerinde dediğimiz bu tehlikeli maceraya atılsa nasıl bir karşılık alır?

Tarikat üyelerinin gücü, Hakan’ın gücünü yenecek midir? Hakan’ın bu keşfini nasıl bir engel ile karşılaştıracaktır bu durum? İlk öncelikle İstanbul’a, oradan da Antalya’ya daha sonrasında da Hint Okyanus’una kadar giden bir macera içerisinde var olacaksınız ve kendinizi bulacaksınız. Tarihin derin sayfalarından çıkartılan bu güzel hikaye araştırmasını yapan Cenk Kayakuş, gerçekten çok iyi bir kitap ile bizleri karşılıyor.

Piri Reis’in Sırrı ile Hakan başarılı olacak mı?

Hakan Geda, Piri Reis’in haritada verdiği ipuçlarıyla beraber yıllar önce ki sırrıyla yola çıkarak başarılı olabilecek midir? Piri Reis’in Sırrı adlı kitabı siz de tarihi kitaplar arasında indirimli kitaplardan birisi olarak bulabilirsiniz. Yazar Cenk Kayakuş, güçlü kaleminden çıkarttığı bu dördüncü kitabında da çok iyi anlatımla bizleri karşılıyor.

ISBN: 9786055831554

Sayfa Sayısı: 398

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Cenk Kayakuş

Kitap: Piri Reis’in Sırrı

 

Etiketler:

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.