Nişanlılar

Dünya edebiyatının en önemli kalemleri arasında gösterilen ve eserleri ile dünya edebiyatının bugünkü modern şeklini almasında son derece önemli katkılar sağlayan Alessandro Manzoni, kaleme almış olduğu kitapları ile de pek çok edebiyat otoritesi tarafından edebiyat dünyasının sınıf dışı yazarları arasında gösteriliyor.

 Nişanlılar ile 17. Yüzyıl Milano’sunda Aşk

Manzoni tarafından kaleme alınan ve halen dünyanın en çok beğenilen ve en okunan popüler kitapları arasında kendisine yer bulan, sitemizin top 100 kategorisindeki Nişanlılar isimli kitap ile kitapseverleri 17. yüzyıl Milano’suna götürüyor. Özellikle de büyük bir yıkımın yaşanmakta olduğu dönem içerisinde Avrupa’ nın göbeğindeki Milano kentinde savaşın, vebanın ve kıtlığın tüm etkileri en derin şekilde görülüyor.

Nişanlılar,  Alessandro Manzoni

Nişanlılar, Alessandro Manzoni

 

Sitemizin top 100 kategorisi altında kendisine yer bulmakta olan dünyaca ünlü yazar Manzoni’ nin kaleme almış olduğu Nişanlılar isimli kitapta çaresi bulunmayan insanların, çökmüş ve yozlaşmış bürokrasi ile birlikte iyi ve kötünün bir arada bulunduğu dini kurumlar ile hayatın devam ediyor. Bu şekilde bir dünyanın oluşmuş olduğu 17. yüzyıl Milano’sundaki umutsuz bir aşkın öyküsü kitapseverleri kusursuz bir dille aktarılıyor.

Dünyaca ünlü yazar Alessandro Manzoni kaleme aldığı ve başyapıt kitaplarından birisi olarak gösterilen bu kitabında nişanlı olan ve birbirlerinden ayrı düşen iki aşığın birbirilerine olan aşkları ile yeniden kavuşma çabası ve mücadelesini kusursuz bir anlatım dili ile kitapseverlere aktarıyor. Kitapseverlerin uzun yıllar unutamayacakları eşsiz bir aşk öyküsü sunuyor.

 

Yazar: Alessandro Manzoni

 Kitap: Nişanlılar

 ISBN: 9799750402431

 Sayfa Sayısı: 800

 Yayın Yılı: 2003

 

Etiketler: ,

 
 
 
1 Yorum
  • cengiz polen

    çok uzun ve gereksiz bir konu işlenmiş sıkı ve anlatımını beğenmedim hiç samimi değil

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.