Madde 22

Kendi özelliğini romanın içerisinde ki mantıklarla ortaya çıkartacağımız, bambaşka karakterleri okuyacağımız bir roman olan Madde 22, günümüzde okunabilesi olan romanların başında gelir. Çünkü kendine has bir mantığıyla beraber bugüne kadar okuduğunuz romanlar arasında kategoriye sokulması da çok zor olacaktır.

Birbirinden farklı ve günümüz türünde ki karakterlere göre farklı karakterlerin yer aldığı bu romanda yazar Joseph Heller, canımızı yakacak olan o acı gerçeklerin her birini sivri diliyle beraber bu kitaba alaycı bir dille dökmüş ve iğnelemiştir. Yaşamın ne kadar acımasızca davrandığından, ne kadar eşitsiz olduğundan, yaşam içerisinde var olan savaşların ne kadar da gereksiz olduğundan, bir iktidarın istediği takdir de nasıl da bir canavar halini aldığını en doğru biçimde bu kitapta okuyacaksınız.

Yeri geldiğinde güldüren yeri geldiğinde ise korkutan harika bir Mr. Heller romanıdır. Bu hayat içerisinde 2. Dünya Savaşı gibi bir savaşın olduğu ve Amerikan ordusundan olan bombardıman pilotu görevlisi olan Yossarian’ın öyküsü, sizlere sadece bu dünyada ki öykülerden sadece biri olarak gelecektir.

Madde 22 ile Bambaşka Öyküler

Madde 22

Madde 22

Birbirinden farklı değerde öykülerin yer aldığı Madde 22 adlı roman içerisinde gerçekten bugüne kadar okumadığınız, çivisi çıkmış bu dünyanın içerisinden öyküler okuyacaksınız. Bu öykülerin her birinde özel bir ders çıkartabilir ya da çıkartmayabilirsiniz. Ancak bugüne kadar okunmuş olan kitapların her birinden ayrı özelliğiyle beraber bu kitap karşınıza çıkacaktır.

Top 100 listelerinde ya da raflarında rahatlıkla bulabileceğiniz bir kitap olup günümüzün en değerli roman yazarlarından birisi olan Joseph Heller adlı yazarın başarılı kitaplarından birisi olarak günümüze kadar gelmiştir.

ISBN: 9789752731813

Sayfa Sayısı: 618

Yayın Yılı: 2006

Yazar: Joseph Heller

Kitap: Madde 22

 

Etiketler: ,

 
 
 
2 Yorum
  • sevcan katil

    2. dünya savaşında yaşanılan ve bu güne karada değiştirilmiş maddelerden ana yasadan siyasetten bahsediyor bunlardan bahsederken de öyküleyerek anlatmış yazar okurken sıkılmıyorsun

  • belkcan ateş

    2. dünya savaşında olup biten olayları anlatıyor. Etkilenebileceğiniz bir kitap. Akıcı ve sade bir dil kullanılmış. Okumanızı tavsiye ederim.

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.