İknanın Psikolojisi

Adı üzerinde ikna üzerine temellenen bu eser insanın kendi karakteristik davranışları doğrultusunda etkili olmaya çalışıyor. Eserde öncelikli olarak ikna kabiliyeti yüksek olan bireyler tespit ediliyor. Ardından bu bireylerin hangi konularda ikna edebildikleri tespit edilmeye çalışılıyor. Kendi alanlarında gösterdikleri bu başarılarla ikna etmeye çalışıyorlar.

“İknanın Psikolojisi” daha çok rehberlik danışmalığı yapan ve bu alanda meslek edinmiş kişiler tarafından belirleniyor. İknanın yaşam boyunca her alanımıza işaret eden yönleri ve ikna etme sürecinin içyüzünü ele alan bir başvuru kitabı okurlarıyla buluşmayı bekliyor. Robert Cialdini eserini laboratuvar deneyleri ve yaşamdan elde ettiği deneyimler sonucu yazıyor. Tüm dünyada 250 bin okura sahip olan bu eser daha çok mesleki ve iş yaşamındaki ikna yöntemlerinden bahsediyor.

İkna Etmek İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Robert Cialdini’nin “İknanın Psikolojisi” isimli bu eserinde daha çok birtakım sorulara cevap aranıyor. İş hayatında, ticari yaşamda, pazarlama da, sektörel iş alanlarında, günlük yaşamda, arkadaş çevremizde, aşkta ve daha birçok konuda ikna kabiliyetimiz devreye girer. Her zaman bu konuda samimi ve oldukça güler yüzlü olmalıyız. Bu durumu kendimizde felsefe haline getirmeliyiz.

İstek nasıl etkili ve kabul edilebilir hale getirilir? Herkes yaptığı için doğru varsayılan bir davranış gerçekten doğru mudur? yoksa bizi bu duruma sevk eden herkesin ortak kararı mıdır? kullanılan dilin ikna etmedeki rolü nedir? Günlük yaşamda ikna psikolojisinin kuralları nasıl işler? İkanın otoriteyle olan ilişkisi nedir? Onay verdiğimiz her konuda gerçekten ikna oluyor muyuz? fiziksel çekicilik ikna etmede gerçekten fayda eder mi?…

 

İknanın Psikolojisi

İknanın Psikolojisi

Yazar: Robert Cialdini

Kitap: İkna Psikolojisi

ISBN: 9789944383646

Sayfa Sayısı: 368

Yayın Yılı: 2003

 

Etiketler:

 
 
 
1 Yorum
  • behçet

    Akıcı ve sade bir dil kullanılmış. Okunması keyif verici ve öğretici herkese tavsiye ederim.

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.