Hz. Muhammed’in Hayatı

İslam peygamberi Hz. Muhammed’in hayatını inceleyen eserlerin tümüne birden Siyer Bilimi adı veriliyor. Bu konuda Pakistan Devleti’nin koyduğu büyük bir ödül bile var. Siret Ödülü adı verilen bu armağanı üç yıllık bir çalışmanın ardından Hz. Muhammed’in Hayatı adı ile kazanan İngiliz asıllı Müslüman yazan Martin Lingss bu konuda bütün dünyanın saygısını kazanan bir akademisyen. Müslüman olduktan sonra Ebubekir Seraceddin adını alan yazar aynı zamanda 12 yıl üzerinde ders verecek kadar iyi bir Shakespeare uzmanı ve şair.

Siyer Bilimi içinde ayrı bir yeri olan bu kitap İnsan Yayınları tarafından yapılan baskısıyla 207. basımına da ulaşmış oldu.

hz-muhammedin-hayati

hz-muhammedin-hayati

Temel Kaynaklara Göre Hz. Muhammed’in Hayatı Anlatılıyor

Dini yayınların basımı her zaman için yorumlara açık bir konudur. Hurafelere veya efsanelere kapılmadan bilgi vermeye yönelen kitapların dini eğitim için önemi tartışılmaz. Arapça yazılan ilk kaynakları temel alarak hazırlanan kitap bu alanda temel bir eser. Yayınevinin İslam Tarihi kategorisinden çıkan bu iddialı inceleme dünyadaki Müslüman toplumu için bir başvuru kitabı ve dinler konusunu inceleyen herkes için güvenilir bir kaynak. Hz. Muhammed’in Hayatı böylece herkes için öğrenilebilir hale geliyor.

Peygamberin hayatı üzerine basılmış bir sürü kitabın yanında bu eser hemen bir farklılık yaratıyor.

Yazar : Martin Lingss

Kitap adı : Hz. Muhammed’in Hayatı

ISBN :  9789755747743

Sayfa sayısı: 504

Yayın yılı: 2016

 

 

Etiketler:

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.