Hasret

Tarihin derinliklerinde kaybolan hayatların öyküsüne katılmak ister misiniz? Bu eserde anlatılanlar, tarihin dehlizlerinde yer almış hayatların, gerçek yaşadıklarıdır. Biraz hüzün, biraz hayal kırıklıkları, biraz keder ama her şeyden çokça katılmış acı yer alır bu anlatımda. Elinizde olanlara bir daha bakın, bazıları için hiçbir zaman böyle bir şans mümkün olmadı. Elinizdekilerin kıymetini bilin, birileri için artık ne yazık ki çok ge. Hasret ile istiklal mücadelesinin yaşandığı o günlere doğru bir yolculuk yapacağız. Bir Türk genci ile bir Rum kızının hikâyesine gideceğiz.

Hasret İle Tarihin Arka Odasına Girin

Hasret

Hasret

Yazar Canan Tan tarafından kaleme alınan bu eser, o yılların acımasız gerçeklerini gözler önüne seren bir anlatım ile karşımıza çıkıyor. Eserde yer verilen tema, ana hatlar, tam anlamıyla tarihin arka odası şeklinde tezahür ediyor. Bu arka odada savaşlar yok, hükümdarlar yok, antlaşmalar yok, kaybolup giden hayatlar var, yitirilen umutlar ve hayaller var.

Farklı milliyetlere ve dini inançlara sahip olan iki gencin birbirlerine olan sevdaları, her türlü engeli aşmıştır. Ama tarihin akışının değişmesine neden olan bazı olgular, onlara engel olmuştur. Lozan ile birlikte değişen yönler, bu iki genci de birbirlerinden ayırmıştır. Hasret, iki gencin birbirlerine doyamadıkları aşkın öyküsü işte.

Canan Tan, bu eseri ile birlikte tarihin arka odasının ışıklarını yakıyor ve görünmemiş hayatları görmemizi sağlıyor. Bu hayatların hikâyelerini, gözlerin dolmasına neden olacak tarzda bir anlatım ile kaleme alıyor.

Yazar: Canan Tan

Eser: Hasret

ISBN: 9786050913149

Sayfa Sayısı: 352

Yayın Yılı: 2013

 

Etiketler: ,

 
 
 
1 Yorum
  • hamdiye pestil

    Canan Tan Daha önce Piyare kitabı ile çok beğendiğim yazarlardan biri konularını güzel seçerek ve işleyiş biçimi ile de oldukça güzel eserler yazıyor . Her yeni kitabını okuyorum :)

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.