Günübirlik Hayatlar

Okumak kimi insanlar için ciddi anlamda bir tutku. Hatta bu öylesine bir tutku ki, böylesi insanlar boş buldukları her anda kendilerini okumaya veriyor. Her insanın da kendine ait bir kitap okuma alışkanlığı var. Kimileri şiir severken, kimileri cinayet romanı, kimileri ise öykü türündeki eserleri.

Bir de tüm bu türler dışında bir tür daha var. O da gerçek psikoterapi öykülerinin yer aldığı eserler. Size bu yazıda önereceğimiz kitap ise oldukça yeni. Mart 2016 tarihinde Ülkemizde satılan sunulan kitabın adı Günübirlik Hayatlar. Yazarını ise bu türün takipçileri gayet yakından tanıyor. Adı İrvin D. Yalom

günübirlik hayatlar

günübirlik hayatlar

Neden Okunmalı?

İrvin D. Yalom aslında bir psikoterapist. Yani ruh sağlığı uzmanı ve kendisine terapiye gelen insanlardan deneyimlediklerini kitaplarına yansıtıyor. Dili öylesine güzel ve öyküleri öylesine insana özgü ki sağlam bir okur kitlesi var dünyanın her yerinde. Birçok insan için o Nietsche Ağladığında kitabının efsane yazarı.

Peki, gelelim bu kitabına, yani Günübirlik Hayatlar isimli kitabına, yine bu kitabı da küçük yaşanmış öykülerden oluşuyor ve yine terapi seanslarından oluşan derlemelerini bu kitaba aktarıyor ve günübirlik yaşamda insanların yaşamlarına dış gözle ama olanca duyarlılığı ile bakan bir kitap bu. Sıcacık, insanın içine işliyor, üstelik tamamı gerçek ve herkesten izler taşıyor.

Yazar: İrvin D. Yalom

Kitap Adı: Günübirlik Hayatlar

ISBN: 9786053435938
Sayfa Sayısı: 208 s.
Yayın Yılı: Mart 2016 2. Hamur ciltsiz. 13.5 x 21 cm.

 

Etiketler:

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.