Genç Werther’in Acıları

Dünya edebiyatına yön vermiş başarılı eserleri ile bilinen Alman yazar Johann Wolfgang von Goethe tarafından genç yaşlarda kaleme alınmış olan Genç Werther’in Acıları adlı kitap top 100 kategorimiz içinde yer almakta. Yayınlanmasının hemen sonrasında öncelikle Almanya ve Avrupa’da büyük ses getiren roman, bir dönemin gençliğini yakından etkileme gücü ile dikkat çekmekte.

Mektuplar ve tiyatral anlatımlı sahneler biçiminde örülenmiş olan eser, bir hukuk stajyeri olan başkarakter Werther ve ulaşılmaz aşkını konu almaktadır. Zengin bir duygu ve cümle dünyası barındıran kitap, ilk satırdan başlayarak okuru içine alan samimi anlatımı ile dikkat çekmekte. Büyük yazar Goethe’nin kendi yaşamından izler taşıyan eser, genç Werther’in aile dostu olan evli Lotte’ye olan aşkı ekseninde yaşadığı içsel duygu ve ahlak çatışmasının derin ve süslenmiş cümleler ile ifade edilişidir.

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang von Goethe

Genç Werther’in Acıları, Johann Wolfgang von Goethe

Aşkın Kıskacında Genç Werther’in Acıları

Klasik edebiyatın ince ve zarif estetikliğini her satırında okura derinden hissettiren roman aynı zamanda mektup arkadaşı olarak direk okura hitap eder tarzı ile okuyucunu kendini öykünün içinde görmesini ve olayları yaşar gibi kavramasını sağlamaktadır. Yüksek romantizm içeren sahneleri ile düş ve duygu dünyasını gerçekçi ve samimi biçimde yaşatan büyük yazar Johann Wolfgang von Goethe Genç Werther’in Acıları adlı eseri ile kendini edebiyat dünyasına kanıtlamış ve kabul ettirmiştir.

Yazar: Johann Wolfgang von Goethe

Kitap: Genç Werther’in Acıları

ISBN: 9789750708299

Sayfa Sayısı: 164

Yayın Yılı: 2007

 

Etiketler: ,

 
 
 
2 Yorum
  • engin peçeli

    Klasik edebiyat kitaplarını her zaman tercih etmişimdir. Bana daha uyumlu gelir özellikle aşk konularında. Bu kitapta da bir aşk hikayesi anlatılmış fakat karşı tarafın ne kadar acı çektiğini hissedeceksiniz. Tercihlerinizden olabilir.

  • gökhan

    Ünlü Alman yazar Goethe’nin kaleme aldığı muhteşem bir eser.Bu kitap sizi anlatımı ve güçlü kalemiyle hemen etkisi altına alacak ve elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.