Genç Werther’in Acıları

Goethe, kendisinden sonraki yakın dönemde yaşayan yazarları ve şairleri öyle bir etkilemiştir ki dünya eserlerinde bir zirve olarak adlandırılan kitapları ve muazzam bir erdeme sahip hayatı ile Alman Kraliyeti tarafından onore edilmiştir. Alman edebiyatının en önemli edebiyatçılarından biri olan Johann Wolfgang von Goethe sadece Almanya’yı değil Avrupa’yı de etkisi altına almıştır.

Tutkulu Bir Aşkın Hazin Sonunu En Derin Duygularla Anlatan Genç Werther’in Acıları

Avrupa’da büyük bir etki yaratan ve en çok konuşulan kitaplarından biri olan Genç Werther’in Acıları Goethe tarafından iki haftada yazılmış olmasına rağmen öyle yoğun bir duyguya sahiptir ki okurlarını ilk yayınlandığı sıralarda intihara sürüklediği iddia edelir.

Genç Werther’in Acıları

Genç Werther’in Acıları

Mektup tarzında yazılan bu kitap bir süre sonra sahne üslubunda devam eder. Ve bu kitap coşumculuk akımının bütün izlerini taşır. Kendi hayatındaki tecrübelerini özellikle aşk üzerine olan tecrübelerini çok güzel bir şekilde yansıtan Goethe için bu kitap daha sonraları bir pişmanlık olur ve bu pişmanlık da onu kitaptan uzaklaştırır. Herkesin hayatında Werther’in kendisine özel yazıldığını düşündüğü bir zaman olmasının aslında çok güzel bir durum olduğunu düşünen Goethe’nin dünyayı etkisi altına alan bu kitabı ile ümitsiz ve çıkışsız bir aşkın bütün melankolisini hissedebilirsiniz.

Yazar:Johann Wolfgang von Goethe

Kitap Adı:Genç Werther’in Acıları

ISBN: 9789750708299

Sayfa Sayısı:     163

Yayın Yılı: 2016

 

Etiketler:

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.