Erguvan Zamanı

İstanbul’un simgelerinden biriydi bir zamanlar erguvanlar. Boğaz kenarında ip gibi serilen erguvan ağaçları yazın gelmesiyle bahar aylarında mor yapraklarını boğaza ve İstanbullulara sunar. Eşsiz kokusuyla birlikte insan kendine aşık eden mor renkli, mis kokulu erguvanların ülkenin karanlık dönemleriyle birlikte yavaş yavaş yok oldular. 1980’lerde 12 Eylül’de haksız yere yiten her can için adeta birer birer döküldü erguvanlar.

Solan, dökülen, kırılan ağaçlardan ve ölen insanlardan sonra Erguvan Zamanı da artık tarih güzel anılarında yerini aldı. Sessiz yatarken olduğu yerde erguvan ağaçları Ahmet Erol ile kitaplarda sonra da zihinlerde tekrardan açtı mor yapraklarını. Bu sefer çektiği acıları, yaşadığı hüznü de gözler önüne serdi Erguvan Zamanı.

Darbe Romanı Erguvan Zamanı

Erguvan Zamanı

Erguvan Zamanı

Türkiye’nin en karanlık dönemlerinden biri olan 1980’lerde yaşanan acıları, haksızlıkları, zulüm ve adaletsizlikleri yeni nesle ve geçmiş yılların insanlarına bir kez daha anlatıyor Ahmet Erol. Siyasi ve politik konularla beraber aşkında anlatıldığı Erguvan Zamanı kitabında bir dönemin nasıl yaşandığı, nasıl karartıldığı olaylar üzerinden anlatılıyor.

İstanbul’un güzelliklerinin ve geçmiş zaman kültürünü de kâğıda döken Ahmet Erol bu romanında alışılmışın dışında bir aşk hikâyesini konu alıyor. Kitapta İstanbul’da eşcinsel birinin aşkı da anlatılırken yazar bunu konuyla biraz zıt gibi görünse de o dönemi daha iyi anlatabilmek ve içindekilerini kağıda özgürce dökmek adına tabuların dışına çıkarak böylesine bir aşkı da işliyor.

Yazar: Ahmet Erol

Kitap: Erguvan Zamanı

ISBN: 9786050921373

Sayfa Sayısı: 244

Yayın Yılı: 2014

 

Etiketler:

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.