Devrimci Peygamber

Yeni çıkanlar bölümümüzde son zamanlarda çok tartışılan kitaplardan birisi yer alıyor. Daha önceden yazdığı Devrim Ayetleri, Abdestli Kapitalizm gibi kitaplarıyla kendisinden söz ettiren Eren Erdem son çıkardığı Devrimci Peygamber isimli kitabıyla yeni bir tartışma konusu oldu.

Peygamberimize devrimci kelimesini kullanmasından dolayı çeşitli tepkiler alan yazar yolundan sapmayarak kitabını tamamlayıp sizlere sundu. Uzun yıllardır araştırmalar yapan ve İslamiyet’in kapitalizme karşı bir dünya görüşü olduğu üzerinde duran yazar kitabında dünyadaki gidişata itiraz ederek Peygamber efendimiz üzerinden bu bozuk düzene göndermelerde bulunuyor. Peygamberimizin görüş ve düşüncelerini net biçimde ortaya koyarken insanların kendisiyle hesaplaşmalarını sağlıyor. Birçok kıtaya hakim olan İslamiyet’in bazı kişi ve kitleler tarafından kötüye kullanılarak kötü amaçlar doğrultusunda kullanıldığını vurgulayan Eren Erdem, İslamiyet adı altında her çeşit yolsuzluğun, hırsızlığın yapıldığını vurgulayarak bu kötü hareketlerin kafa kesmeye kadar dayandığının altını çiziyor.

Devrimci Peygamber

Devrimci Peygamber

Devrimci Peygamber İle Geçmişi Yakalayın

Okuyucularını Devrimci Peygamber isimli kitabında oldukça eskiye götüren yazar günümüzle İslamiyet dönemini karşılaştırarak insanların nereden nereye geldiklerine dikkat çekiyor. Peygamber efendimizin yaptıklarından yola çıkarak günümüzde İslamiyet’in insanları kullanmak adına birer araç olarak kullanıldığını vurgulayan yazar geçmişle günümüzü kıyaslayarak gerçekleri insanlara göstermeye çalışıyor.Oldukça ses getiren bu kitabına kimileri tarafından karşı çıkılsa da zamanında en büyük devrimi Peygamber efendimizin yaptığına dikkat çeken yazar inandığı yolda emin adımlarla ilerliyor.

Sizlerde geçmişi tüm gerçekliğiyle görmek ve günümüzde yaşananlarla karşılaştırmak isterseniz bu eser tam size göre.

 

Yazar: Eren Erdem

Kitap: Devrimci Peygamber

ISBN: 9786054927753

Sayfa Sayısı:   244

Yayın yılı: 2014

 

Etiketler:

 
 
 
1 Yorum
  • hamit

    Kitabın isminden ve daha sonrasından konusundan etkilendim. Oldukça akıcı ve sade bir dil ile yazılmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.