Bir Ailenin Çöküşü

Dünya edebiyatının 20. yüzyıl döneminde en önemli, en klas ve en başarılı yazarlarından birisi olarak gösterilen ve kaleme aldığı her eseri ile dünya genelinde en çok okunan yazarlar arasında kendisine yer edinen Thomas Mann, tarafından kaleme alınan bu kitapta, uzun yıllardır dünyanın pek çok ülkesinde en çok okunan kitaplar arasında yer alıyor.

Buddenbrooklar- Bir Ailenin Çöküşü ile Saygın Ailenin Yok Oluş Hikayesi

Tüm dünya edebiyatı açısından son derece önemli isimler arasında yer almakta olan Mann tarafından kaleme alınan ilk kitap olmasına karşın, sonradan kaleme aldığı kitaplarından çok daha iyi bir kitap olma özelliği taşıyor. Sitemizin top 100 kategorisi altında kendisine yer bulan ve en çok okunan kitaplardan birisi olan Buddenbrooklar- Bir Ailenin Çöküşü isimli bu kitap, 1900 yılında yazarı Mann henüz yirmi beş yaşındayken kaleme alınmış bir kitap olması ile de öne çıkıyor.

Bir Ailenin Çöküşü

Bir Ailenin Çöküşü

Sitemizin top 100 kategorisi altında kendisine yer edinen bu başarılı eser Buddenbrooklar- Bir Ailenin Çöküşü isimli kitapta, Kuzey Almanya’ da yaşamakta olan zengin bir burjuva ailenin ve ailenin sahibi olduğu ticarethanenin birden fazla kuşak boyunca el değişimlerini konu ediniyor.

Aslında en genel konusu itibari ile dünyanın en popüler kitaplarından birisi olan bu eserde, başarılı yazar Mann modern yaşam uyum sağlayamayan saygın bir ailenin çöküşünün konusunu kaleme alıyor. Thomas Mann tarafından kaleme alınan bu kalem, halen günümüz modern edebiyatının en iyi ve en çok okunan kitapları arasında kendisine yer buluyor.

Yazar: Thomas Mann

Kitap: Buddenbrooklar- Bir Ailenin Çöküşü

ISBN: 9789750702778

Sayfa Sayısı: 666

Yayın Yılı: 2006

 

Etiketler: ,

 
 
 
3 Yorum
  • uhud sancak

    Acı dram ve hüzün dolu bir aile yaşantısı sürecinde olan kahramanların çöküşü oldukça üzücü . :(

  • remzi bayındır

    Konusunda acı drama ve hüzün duyguları yüklü bu duyguları gerçekten hissedebiliyorsunuz okurken. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

  • sadri

    Duygulanarak okuyacağınız bu kitap gerçekten anlatım ve içerik bakımından oldukça güzel.Hayatın gerçekciliğinden bir şeyler bulabileceğiniz bir eser.

 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Sepya Kitaplar. Tüm Hakları Saklıdır.